Jak zaaranżować funkcjonalny i wygodny taras?


0

Nowoczesny taras to świetne miejsce na wypoczynek, relaks, ale również zabawę czy pracę. Dysponując nawet niewielkim tarasem możemy zaaranżować przestrzeń, która będzie służyła wszystkim domownikom. Jakie meble i technologie wybrać, aby cieszyć się wygodą kiedy tylko tego zapragniemy? Oto kilka podpowiedzi!

W poszukiwaniu inspiracji

Jak zaaranżować nasz taras? Podstawą są oczywiście meble – powinny być one dopasowane do naszych potrzeb i wykonane z trwałych materiałów. Chcąc zapraszać gości do ogrodu rozważmy obszerne sofy narożne lub też klasyczne stoły i wygodne krzesła czy fotele. Możliwości jest wiele!

Warto również pomyśleć o zacienieniu miejsca wypoczynkowego – szczególnie latem nadmierne promieniowanie słoneczne może okazać się zdradliwe. Najlepszym i najchętniej stosowanym rozwiązaniem są dzisiaj parasole ogrodowe z wieloma punktami regulacji.

Meble technorattanowe na tarasach

Jednymi z najchętniej wybieranych są meble technorattanowe – cenimy je przede wszystkim za nowoczesny wygląd, ale i doskonałe parametry techniczne. Nowoczesne komplety technorattanowe odznaczają się zwartą budową i zastosowaniem materiałów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, działanie promieniowania UV. Komplet wypoczynkowy na taras wykonany z technorattanu świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach, dając poczucie estetyki, piękna i komfortu. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, ich warstwę wierzchnią tworzy syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze. Meble technorattanowe doskonale sprawdzają się zarówno na tarasach, jak i w ogrodach czy na niewielkich balkonach. W kolekcjach znajdziemy elementy takie jak sofy, krzesła, fotele, leżanki, fotele wiszące, stoliki.


Like it? Share with your friends!

0
zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….