Maty ochronne- produkt, który odmienił wygląd naszych podłóg i biurek


0

Technika dbania o powierzchnie podłogowe uległa znacznej poprawie. Kiedyś nie umiano się o nie absolutnie zatroszczyć. Mało tego nikt nawet specjalnie nie próbował zgłębić istoty ochronny podłóg. Nie istniały wtedy przecież żadne maty ochronne.

Jak próbowano dbać o podłogi?

Po pierwsze uznawano, że do szczęścia wystarczy im czysta szmata i ciepła woda, którymi powinno się je systematycznie czyścić. Z czasem uznano, iż można je od czasu do czasu nawoskować, tak by nie traciły połysku. Jednak to rozwiązanie ochronne miało jedną, ale zasadniczą wadę. Podłogi stawały się po nim śliskie niczym lodowisko i trudno było po nich szybko biegać, a nawet chodzić.

Należało odczekać kilkanaście minut i dopiero wtedy można było zdecydować się na korytarzowy slalom. Zresztą porysowane podłogi czy panele były wszędzie, bo kto przejmował się tym, czy biurowe meble przesuwane milion razy, czy zwyczajne krzesło spod biurka narobią szkód i doszczętnie zrujnują podłogę. Szczytem dobroci dla niej było, jeśli podczas malowania położono gazety lub duży kawałek folii.

Co zmieniło się wraz z pojawieniem mat ochronnych?

Przede wszystkim zyskano proste narzędzie do ich ochrony, które nie jest specjalnie skomplikowane. Poza tym maty ochronne uświadomiły ludziom, że można mieć zadbaną podłogową powierzchnię i to mimo upływu wielu lat. Było to rewolucyjne stwierdzenie, gdyż przedtem sądzono, że nie da się dać odpór upływowi czasu i dotyczy to w takim samym stopniu rzeczy materialnych, jak i ludzi. Ponadto maty ochronne stały się czymś bardzo pożytecznym, gdyż bez nich żadne biuro, żaden sprzęt i żaden komputer nie może pozostać zupełnie czysty. Maty ochronne stały się więc rodzajem tarczy ochronnym, która zyskiwała sobie coraz większą popularność.

Zalety mat ochronnych

Po pierwsze łatwo się je przenosi z miejsca na miejsce i nie potrzeba do tego specjalnej siły ani zwinności fizycznej. Ich ulokowanie pod krzesłami czy fotelami na kółkach nie jest zbyt trudne. Wystarczy je umieścić, tam, gdzie akurat planuje się rozstawić meble. Maty ochronne są stabilne i nie wymagają specjalnego mocowania. Dzięki temu nie ma śladu po gwoździach ani taśmach klejących na podłodze.

Dużą zaletą współczesnych mat jest to, iż rzadko się podwijają, przez co nie gromadzą się pod nimi resztki brudu i roztoczy, a ludzie nie łamią sobie przez nie nóg. Poza tym maty ochronne można nabyć w sklepach internetowych i z artykułami biurowymi, nie trzeba ich robić własnoręcznie. To spora oszczędność czasu, nerwów, no i oczywiście pieniędzy. Dawniej luksusowe maty ochronne imitowały stare gazety, które rozkładało się na przykład podczas malowania wnętrz. Dziś pod tym względem, jest nieco lepiej.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win