Nóż kuchenny, garnki, patelnie – jakie produkty wybrać do własnej kuchni?


0

Wyposażając nasze kuchnie przede wszystkim powinniśmy pamiętać o naszej wygodzie i komforcie. Garnki, patelnie i noże kuchenne muszą być nie tylko trwałe i eleganckie, ale i dopasowane do konkretnych potrzeb. Jakie rozwiązania wybierać, aby każda chwila w kuchni była przyjemnością?

W poszukiwani inspiracji na piękną kuchnię

Podstawą w kuchni są z pewnością noże – bez nich niemożliwe będzie krojenie, filetowanie, szatkowanie. Wśród licznych propozycji króluje nóż kuchenny wykonany z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Szukając idealnego noża zwracajmy uwagę na modele z ostrzami ze stali nierdzewnej z domieszkami molibdenu, chromu czy wanadu. Dzięki tym pierwiastkom stal stanie się bardziej odporna na odkształcanie, kruszenie czy działanie rdzy. Poprzez pewien stopień elastyczności stali możliwe stanie się filetowanie czy krojenie pod wybranym kątem.

Dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników noże posiadają profilowane rękojeści. Dzięki temu przedmiot znacznie lepiej leży w dłoni, nie wyślizguje się. Dobrym pomysłem jest wybranie modelu w którym rękojeść w całości wykonana jest z materiałów antypoślizgowych. U topowych producentów znajdziemy pojedyncze noże, jak również komplety składające się z 5-6 noży różnego typu, przeznaczone do krojenia, szatkowania, sera, etc.

Garnki i patelnie w naszej kuchni

Chcąc wygodnie gotować i smażyć koniecznie pomyśl o innowacyjnych garnkach – wśród najchętniej wybieranych wymienia się garnki stworzone ze stali nierdzewnej, zabezpieczone przed wilgocią, rdzą, odkształceniami. Garnki wyposażono w szereg przydatnych elementów: cedzaki, lejki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. O wygodę użytkowników zadbają profilowane uchwyty i rączki. Patelnie posiadają trwale powłoki ceramiczne pozwalające na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.


Like it? Share with your friends!

0
meble ogrodowe wypoczynkowe zestawy mebli do ogrodu stoły stylowe