Czy ubezpieczenie szkolne trzeba kupić?


0

Nie, nie trzeba. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że dziecko narażone jest na urazy w wielu sytuacjach – np. lekcja wychowania fizycznego, czy też pobyt na placu zabaw. Dlatego nie od razu należy skreślać ubezpieczenie szkolne. Może się bowiem okazać, że będzie wiele takich sytuacji, kiedy taka ochrona się faktycznie przyda.

Ubezpieczenie szkolne – warunki ubezpieczenia

Jedna z najważniejszych kwestii, z którą trzeba się dokładnie zapoznać – ogólne warunki ubezpieczenia, które w skrócie określa się jako OWU. Kiedy ochrona dziecka faktycznie będzie działać, a kiedy nie? Zawsze trzeba z tym rozdziałem dokładnie się zapoznać. Po to, aby być pewnym tego, że wszystkie zapisy są zrozumiałe. Są bowiem tacy agenci, którzy nie informują swoich klientów o pewnych aspektach, jakie wychodzą na wierzch w przypadku wyniknięcia zajścia. Rodzic jest pewny, że jego dziecko objęte jest odpowiednią ochroną, a sytuacja wygląda zupełnie inaczej. 

Gdzie wykupić ochronę dla dziecka?

Jeszcze kilkanaście lat temu umowy takie zawierało się w szkołach, przedszkolach. Rodzice deklarowali się podpisem na zbiorowej liście, składając swój podpis i regulując składkę. Dzisiaj już takich sytuacji nie ma, a każdy rodzic sam decyduje o tym, gdzie takie ubezpieczenie wykupić. Można dokonać tego osobiście, w siedzibie firmy ubezpieczeniowej. Do wyboru jest również strona internetowa, w tym chociażby kalkulatory lub porównywarki. Dzięki temu, że wybierze się stronę online, nigdzie nie będzie trzeba specjalnie chodzić.

 


Like it? Share with your friends!

0