Domy szkieletowe – charakterystyka


0

Domy szkieletowe dotarły do naszego kraju z ogromnym opóźnieniem. W Szwajcarii oraz w Kanadzie ta technika budowlana wykorzystująca drewno do budowy domów znana jest już od dawna. Takie konstrukcje budowlane są naprawdę bardzo solidne i wytrzymałe.

Domy szkieletowe – zalety technologii

Jeżeli ktoś się zastanawia, czy domy szkieletowe są opłacalne, to koniecznie powinien poznać zalety tej technologii. Zalicza się do nich chociażby wysoką izolację akustyczną. W połączeniu z oknami, które również będą miały wysoki współczynnik izolacji będziemy pewni, że w naszych domach zapanuje bardzo przyjemna cisza. Żaden hałas (lub w minimalnej ilości) nie będzie docierał do naszych uszu w domach. Drewno wykorzystywane do stworzenia konstrukcji szkieletowych poddawane jest obróbce mechanicznej i chemicznej, dzięki czemu jest bardzo solidne i cechuje się wysoką trwałością ognioodporną. Dodatkowo dobrze zakonserwowane drewno długo będzie opierało się procesom starzenia. 

Ponadczasowa technologia

Domy szkieletowe tworzy się bardzo szybko. “Mokra” praca, czyli położenie fundamentów następuje na samym początku. Potem inwestor będzie musiał wykonać tylko prace “suche” obejmujące połączenie gotowych elementów dostarczanych z fabryki. Takie prace zajmują do maksymalnie pięciu miesięcy. Dom drewniany jest gotowy do zamieszkania zaraz po postawieniu. Wielu specjalistów wskazuje, że technika szkieletowa to ponadczasowa technologia, które ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca, jeżeli chodzi o metody stawiania domów. 


Like it? Share with your friends!

0
https://amata-us.org https://assm2012.pl https://peo.pl