Drzwi balkonowe przesuwne i rozwierne


0

Drzwi tarasowe zapewniają połączenie domu ze świeżym powietrzem. Niełatwo jest wybrać takie okna balkonowe, które będą idealnie spełniały nasze wymagania. Mogą to być za to takie drzwi balkonowe przesuwne lub rozwierne, które wytrzymają w użyciu przez bardzo długi czas.

Dobre drzwi balkonowe przesuwne

Najczęściej wybierane to te, które są podnoszone. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że są to bardzo ciężkie drzwi balkonowe i tak faktycznie jest. Przy czym pozostają one bardzo lekkie w użyciu. Pamiętajmy jednak o tym, że taki rodzaj okien balkonowych musi mieć solidne podparcie w konstrukcji domu. System otwierania podnoszono-przesuwny to jeden z najnowocześniejszych wynalazków, który sprawia, że drzwi opierają się na jezdnych rolkach, unosząc się lekko do góry, dając dostęp do świeżego powietrza. Chociaż nie można powiedzieć, żeby system otwierania odstawno-przesuwny był gorszym modelem. Podobnie jest z drzwiami balkonowymi, które posiadają jedno ruchome skrzydło uchylne. 

Drzwi tarasowe rozwierane

Drzwi balkonowe przesuwne to nowoczesna opcja, ale nie jest ona dostępna u wszystkich producentów. Niektórzy nadal pozostają wierni tradycji, zapewniając okna tarasowe rozwierane na oścież, do środka pomieszczenia. Jedno lub dwuskrzydłowe drzwi balkonowe można często spotkać w mieszkaniach, gdzie deweloperzy montują jedną z najtańszych opcji dostępnych na rynku. Są to okna cechujące się dobrymi właściwościami termicznymi, ale jeżeli ktoś w przyszłości chciałby pomyśleć o ich zmianie, to może spojrzeć na model drzwi przesuwnych. 

 


Like it? Share with your friends!

0