Elektryczny spieniacz do mleka – co warto wiedzieć?


0
Pouring a glass of Milk

Każdy miłośnik kawy z mlekiem powinien jak najszybciej rozejrzeć się za elektrycznym spieniaczem do mleka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak działa elektryczny spieniacz i do jakich kaw warto go wykorzystać.

Jak działa spieniacz do mleka?

Jak powszechnie wiadomo kawa z aksamitną pianką smakuje rewelacyjnie, dlatego też warto mieć w kuchni elektryczny spieniacz do mleka od renomowanego producenta. Urządzenia tego typu są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze niż zintegrowana z ekspresem do kawy specjalna dysza spieniająca. Po naciśnięciu jednego guzika można rozkoszować się niesamowitym smakiem kawy z mlekiem.

Bardzo wiele elektronicznych spieniaczy pozwala nie tylko spienić mleko na zimno i gorąco, ale również przygotować pyszne kakao lub mleczne koktajle. Tylko dzięki elektronicznemu spieniaczowi będzie można przygotować idealną piankę, która posiada kremową i jednolitą konsystencję. Pamiętać należy jedynie o tym, aby używać tylko schłodzonego mleka, które jest dość tłuste.

Do jakich kaw przyda się spieniacz?

Pianka jest niezbędna, aby przygotować Caffè latte. Jak powszechnie wiadomo kawa ta składa się z 1/3 zwykłej kawy espresso i 2/3 spienionego mleka. Najwięksi smakosze zalecają, aby kawę tego typu podawać zawsze w dość wysokich szklankach i długą łyżeczką.

Spieniacz do mleka jest idealnym sprzętem także dla osób, które chcą przygotować cappuccino. Napój ten składa się z espresso, ciepłego mleka i właśnie ze sztywnej pianki. Bardzo wiele osób na sztywną piankę posypuje dodatkowo czekoladę, kakao albo cynamon. Cappuccino powinno podawać się w szklankach o grubych ściankach.

Gorące spienione mleko wlewa się również do caffè macchiato. Kawa tego typu podawana jest z kolei w przezroczystej szklance z dość grubymi ściankami. Nie można zapominać również o mrożonej kawie caffè frappé do której oprócz pianki można dodać bitą śmietanę i kulki lodów.

Dekorowanie kawy spienionym mlekiem

W ostatnim czasie jest duża moda na atte art, czyli sztukę zdobienia kawy espresso. Przy użyciu spienionego mleka można wykonać wiele fantastycznych wzorków.

Zdobić kawę można nie tylko za pomocą spienionego mleka lanego z dzbanka, ale również poprzez rysowanie wzorów za pomocą specjalnych wykałaczek. Na rynku dostępne są również specjalne posypki i gęste syropy, dzięki którym można wykonać ciekawe wzory.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia.pl


Like it? Share with your friends!

0