Jak zaaranżować niecodzienną łazienkę?


0

Remont łazienki to okazja, by uczynić z niej wyjątkowe miejsce. Nie musimy sięgać po ogólnie przyjęte rozwiązania. Czasami warto zaryzykować i stworzyć nowatorską, niebanalna, jedyną w swoim rodzaju przestrzeń kąpielową. Jak wybrać wannę, by łazienka była interesująca i innowacyjna?

Przełamać klasykę

Klasyczne rozwiązania są proste i przewidywalna. Dokładnie takie są wanny prostokątne. Są wygodne, ale nie są ciekawym elementem dekoracyjnym. Może warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem?

Wanny asymetryczne idealnie wpisują się w niewielkie przestrzenie. Nie znaczy to jednak, że sprawdzają się wyłącznie w małych łazienkach. Większa łazienka również będzie atrakcyjnie wyglądała z wanną asymetryczną. Zyska niebanalny wygląd i dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w ciekawy sposób. Postawienie drabiny na ręczniki, donicy z kwiatem, czy eleganckiego kosza na bieliznę ożywi przestrzeń.

Zastanawiając się nad wyborem wanny narożnej należy zastanowić się, czy do naszej łazienki pasuje wanna prawa, czy lewa? Wybór konkretnej strony zależy od układu łazienki oraz tego, gdzie została zaprojektowana strefa kąpieli, a gdzie ustawimy niezbędne, praktyczne elementy wyposażenia łazienki, takie jak pralka, kosz na pranie, czy szafki.

Wyposażenie – o czy warto pamiętać?

Wanny narożne bardzo często sprzedawane są z dodatkowymi parawanami. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala poczuć się jak pod natryskiem. Jest to również sposób na unikniecie zachlapania całej łazienki, które często bywa bardzo kłopotliwe.

Parawany do wanien narożnych przypominają parawany wykorzystywane do natrysków. Idealnie komponują się z akrylową zabudową asymetrycznej wanny.

Kolejnym elementem wanny narożnej, nad którym warto się zastanowić jest hydromasaż. Woda wydobywająca się z odpowiednio ustawionych dysz odpręża, masuje oraz relaksuje ciało. Kąpiel w wannie z hydromasażem pozwala poczuć się jak w spa.

Obudowa wanny

Wanny asymetryczne bardzo często sprzedawane są w kompletach z dopasowaną zabudową z akrylu. Warto to przemyśleć, gdyż zabudowa wanny asymetrycznej nie jest łatwa. Duże kafle nie wyglądają dobrze na zaokrąglonych powierzchniach. Do zabudowy wykorzystywane są małe kafelki lub mozaika, która dobrze układa się na załamaniach.

Wanny asymetryczne to nieschematyczne rozwiązanie stylistyczne, które może bardzo zmienić wygląd łazienki. Dzięki zastosowaniu wanny narożnej możemy zyskać niestandardowo zaaranżowaną przestrzeń. Dodatkowe miejsce, które uzyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu również ma duże znaczenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.


Like it? Share with your friends!

0
https://wnetrzadesign.com.pl/kuchnia-najnowsze-trendy-i-pomysly/ https://unixos2.com/system-certyfikacji-w-sektorze-pasz/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/184-pomysl-na-mala-kuchnie