Jak zadbać o nasz samochód?


0

Własny samochód to olbrzymia wygoda – dzięki niemu nie tylko szybko dostaniemy się do pracy czy do szkoły, ale też będziemy mogli realizować nasze pasje podróżnicze. Samochód okaże się też niezastąpiony w odwożeniu dzieci do szkoły czy też planowaniu rodzinnych wyjazdów. Posiadacze samochodu powinni jednak nie tylko korzystać z licznych zalet pojazdu, ale też dbać o jego dobry stan techniczny i niezbędne ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC, AC, Assistance

Każdy posiadacza pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenia OC pokrywają szkody wyrządzone przez nas na drodze. Zakup ubezpieczenia odbywa się poprzez firmę ubezpieczeniową, a ceny mogą się znacznie od siebie różnić. Na cenę OC wpływa kilka czynników – przede wszystkim jest to nasz wiek, wiek samochodu oraz staż za kierownicą. W poszukiwaniu dobrego OC warto zajrzeć na stronę mfind.pl. Poprzez wpisanie najważniejszych danych wyszukiwarka wskaże nam najlepsze oferty dla nas u znanych ubezpieczycieli.

Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowych, nieobowiązkowych ubezpieczeń, takich jak autocasco. Pozwala ono na odzyskanie należności za naprawdę samochodu od ubezpieczyciela. Autocasco pokryje także nasze straty w przypadku kradzieży samochodu.

Przeglądy – nie tylko raz w roku!

Każdy posiadacz samochodu zobowiązany jest prawnie do wykonania przeglądu rocznego w stacji diagnostycznej. Podczas takiej kontroli sprawdzane są hamulce, jakość zawieszenia samochodu, sprawność świateł. Warto jednak odwiedzać mechanika częściej niż raz w roku. Przeglądy i rutynowe naprawy pozwolą nam uniknąć większych usterek. Warto również zgłaszać się do mechanika z wszelkimi, niepokojącymi objawami, jakie zauważamy w naszych samochodach.


Like it? Share with your friends!

0
https://godsplanet4haiti.org/czy-ubezpieczenie-szkolne-chroni-dziecko-w-sposob-kompleksowy/ Tanie szafki łazienkowe https://jokris.pl/salon-jak-zaaranzowac-to-wnetrze-w-sposob-ciekawy/