Jak zasłonić się od sąsiada – praktyczna pergola


0

Wypoczynek na tarasie czy w ogrodzie to idealny sposób na relaks w trakcie lata. Poza wyborem wygodnych mebli oraz dodatków, warto pomyśleć też, jak zasłonić się od sąsiada. Jednym z chętniej stosowanych rozwiązań jest pergola ogrodowa. Element ten podniesie estetykę otoczenia i sprawi, że poczujemy się bardziej komfortowo!

Pergola – sposób na to, jak zasłonić się od sąsiada!

Pergole metalowe widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. Konstrukcje takie pozwalają precyzyjnie wyznaczyć obszar wypoczynkowy, ale też są sposobem na to, jak zasłonić się od sąsiada. Pergole wznoszone są modułowo – ich konstrukcja składa się z elementów aluminiowych, a sama pergola może osłonić dowolnie wybrany obszar tarasu czy ogrodu. Na szczycie pergoli znajduje się dach: jest on wykonany z listew aluminiowych, które mogą obracać się wokół własnej osi. Możliwość regulacji listew sprawia, że użytkownicy decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Pergole mogą być uzupełniane o ścianki boczne i frontowe – to świetny sposób na to, jak zasłonić się od sąsiada. Ścianki chronią zarówno przed wścibskimi spojrzeniami, jak również przed silniejszymi podmuchami wiatru, palącym słońcem. Ścianki wykonane są z materiałów zabezpieczonych przed wilgocią i wnikaniem kurzu. Pamiętajmy: pergola to zarówno pomysł na taras, jak i rozwiązanie, które sprawdzi się w dużych ogrodach. Bez względu na miejsce, doda ona elegancji i sprawi, że wypoczynek będzie przyjemniejszy.

Jak zasłonić się od sąsiada roślinami?

Sposobem na to, jak zasłonić się od sąsiada jest wykorzystanie roślin. Najprostszym rozwiązaniem są donice z wysokimi krzewami, które z czasem stworzą zwartą, zieloną ścianę. Osoby ceniące zieleń mogą też wykorzystać sadzonki winorośli czy bluszczu. Rośliny te mają szybki wzrost, przez co w krótkim czasie oplotą ogrodzenie czy płot i skutecznie zasłonią obszar ogrodu czy tarasu.


Like it? Share with your friends!

0