Kiedy należy wymienić okna PCV?


0

Kapitalny remont domu lub mieszkania wymusza na nas jednocześnie wymianę posiadanych okien na nowe. Nawet, jeżeli “na oko” wydaje nam się, że okna PCV są jeszcze dobre, warto postarać się o ich nowe modele, aby mieć pewność co do ich jakości, solidności oraz trwałości.

Okna PCV i oszczędności

Na oknach nie można w żadnym wypadku oszczędzać! To powszechnie znana prawda, którą należy do siebie przyjąć. Lepiej kupić tańsze meble, niż wybrać tańsze okna PCV. Przy wyborze odpowiednich modeli okien nie kierujmy się ich ceną. Ważna jest ich jakość, solidność, charakterystyka techniczna niż cena, która nie jest niska. Stolarka okienna to najdroższy element w każdym domu – niezależnie od tego, czy cały dom stawiamy od nowa, czy też decydujemy się tylko na kapitalny remont. Wybierając ofertę warto zwrócić się do kilku firm z prośbą o przedstawienie szczegółowej oferty z uwzględnieniem cen oraz opisem technicznym poszczególnych modeli okien.

Parametry techniczne

Wymiana stolarki okiennej wymusza na nas poznanie odpowiednich parametrów technicznych, które wpływają na jakość okna oraz nasze przyszłościowe rachunki za ogrzewanie. Podczas wyboru okien musimy zwrócić uwagę na liczba szyb (dwuszybowa, trzyszybowa), współczynnik przenikania ciepła. Okna PCV z trzema szybami (najczęściej są to modele pasywne) są m.in. cichsze. Z kolei współczynnik przenikania ciepła oznaczony symbolem “U”, zapewnia nam wysoką oszczędność energii. Najlepiej wybierać takie modele, które współczynnik U mają o wartości < 1 W/(m2K).


Like it? Share with your friends!

0
https://nopix.pl https://lashplicity.com https://stylowysalon.com