Klasyczna kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu


0

Styl nowoczesny króluje w obecnych aranżacjach wnętrz, jednakże nie każdy gustuje w kuchniach białych czy szarych lub tych w ekstrawaganckich kolorach i dlatego warto wiedzieć, jak przemycić do współczesnej kuchni nieco ponadczasowej klasyki i tego, co zawsze modne.

Kuchnie na zamówienie warszawa – styl, który nigdy nie przemija

Przede wszystkim klasyka to kuchnia w kolorze drewna lub drewniana. Wybór zależy zarówno od preferencji jak i budżetu. Niezależnie od wybranego materiału wykonania, kuchnia na zamówienie z Warszawy reprezentująca styl klasyczny powinna mieć odcień drewna. Do wyboru są kolory takie jak: dąb, buk, wiśnia czy orzech. Jakie są zalety takiego wyboru?

Przede wszystkim kuchnia taka prezentuje się elegancko, ale też jest przytulna. Pomimo zmieniających się trendów, pozostaje w modzie, ponieważ kolory drewna są na czasie od wieków. Obecne płyty mdf do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, mają nawet jego strukturę, więc w niskim budżecie można stworzyć naprawdę gustowną kuchnię.

Jakie sprzęty i dodatki wybrać?

Inne ważne elementy oprócz samej kuchni na zamówienie z Warszawy to sprzęt AGD oraz kolory ścian i podłóg. Jeżeli podłoga ma się idealnie komponować z meblami, można wybrać na nią drewnopodobny gres, wodoodporne panele winylowe czy nawet tanią wykładzinę PCV, która dziś wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś.

Sprzęty AGD mogą być zarówno białe, jak i srebrne czy też czarne, na przykład stylizowane na retro. To doda wnętrzu jeszcze więcej przytulności. Jak pomalować ściany? Jeżeli kuchnia jest ciemna ze względu na odcień mebli, to najbezpieczniejsza będzie biel, ecru, jasna szarość czy też beż. Obecnie wraca moda na kolory z palety beżów, ponieważ mówi się, że beżowy to nowy szary.

Kuchnie na zamówienie Warszawa – stylowe dodatki

Kiedy kuchnia zostanie zamontowana, sprzęty podłączone, a ściany pomalowane, przyjdzie czas na weryfikację dotychczasowych planów dotyczących ozdoby kuchni praktycznymi i gustownymi dodatkami. Warto kierować się zasadą dobierania ich na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Bezpieczne odcienie dodatków to drewno i biel, ale lepiej pozostać przy jednym odcieniu drewna jeżeli już chcemy komponować drobniejsze elementy z tego materiału.

Chodzi o to, by nie przesadzić i aby z projektu kuchni klasycznej, ale nowoczesnej nie wyszedł styl lat 90, szczególnie jeżeli zupełnie nie był on planowany. Lepiej poprzestać na niewielkiej ilości ozdób, ponieważ to praktyczniejsze i znacznie lepiej się prezentuje w nowo wyremontowanej kuchni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://bbmeble.pl kuchnie na zamówienie Warszawa.


Like it? Share with your friends!

0
Ochranné kryty na záhradné stoličky a kreslá  Záhradné kvetináče Záhradné stoličky a kreslá