Mała sypialnia z szafą


0

Wydawać by się mogło, że mała sypialnia z szafą to miejsce, które będzie ciężko urządzić. Nic bardziej mylnego. Małe pomieszczenie nie powinno nas pod żadnym względem ograniczać. Ze spokojem można urządzić funkcjonalne i wygodną sypialnię.

 

Wygodna sypialnia z szafą

Sypialnia z szafą powinna być komfortowym pomieszczeniem – nawet, jeżeli mamy do czynienia z małą ilością miejsca. Takie pokoje znaleźć można na ogół w kawalerkach, jak również w małym mieszkaniach znajdujących się na o wielkich osiedlach. Mając do dyspozycji mały pokój należy wnieść do niego tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze sprzęty, ograniczając się tylko i wyłącznie do minimalnej ilości ozdób. Jedna ramka lub jeden obrazek i to wszystko. Zamiast ozdób, postawmy na funkcjonalne dodatki, takie jak np. koce i poduszki, które świetnie ocieplają wszystkie wnętrza.

 

Oświetlona sypialnia z szafą

Sypialnia z szafą powinna mieć jedno duże oświetlenie, znajdujące się maksymalnie nie wyżej niż 80 cm nad samym materacem i dwie mniejsze lampki, znajdujące się po bokach łóżka. Małe lampki przydadzą się w szczególności osobom, które na co dzień lubią dużo czytać przed snem. W sypialni powinno zostać umieszczone światło ciepłe i miękkie. Dobrze, aby włączniki od lamp zawsze znajdowały się w zasięgu ręki. Może warto postarać się o takie lampy, które będzie miało zmienne natężenie oświetlenia? Nie można zapominać, że na oświetlenie całej sypialni wpływ mają okna, które pozwalają na przedostawanie się światła dziennego do wnętrza całego pomieszczenia. 

 


Like it? Share with your friends!

0