Nowoczesny salon z tarasem – jakie meble wybrać?


0

Połączenie salonu z tarasem to rozwiązanie, które sprawdza się idealnie latem. Domownicy jak i goście mogą korzystać z obu przestrzeni zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Zaaranżowanie funkcjonalnego tarasu nie zajmie nam wiele czasu – wystarczy skorzystać z pomocy producentów mebli ogrodowych. Na swoich stronach internetowych pokażą nam oni gotowe propozycje, które warto przenieść na nasz taras.

Meble, które uatrakcyjnią przestrzeń!

Szukając mebli tarasowych przede wszystkim zwracajmy uwagę na materiały – salon z tarasem powinien być urządzony estetycznie, ale również w taki sposób, aby meble nie straciły uroku już po pierwszym sezonie użytkowania. Wśród rekomendowanych mebli często wymienia się meble technorattanowe, których wierzch pokryty jest syntetyczną plecionką, która do złudzenia przypomina rotang. Tworzywo to jest zabezpieczone przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem wilgoci, nadmiernego promieniowania UV. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkiego aluminium.

Jak chronić meble ogrodowe w czasie jesieni i zimy?

Ochrona mebli ogrodowych powinna być dla nas tak samo ważna jak regularne czyszczenie powierzchni mebli. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych pokrowców na meble ogrodowe możemy znacząco przedłużyć ich żywotność, aby cieszyły oczy jeszcze dłużej. Pokrowce ogrodowe proponowane są przez topowych producentów wyposażenia outdoorowego. Są one tworzone z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – taki materiał jest odporny na ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć. Struktura materiału pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć. Pokrowce uzupełnione są o niewielkie ściągacze, które pozwalają na dokładne dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

 

 


Like it? Share with your friends!

0