Obrazy na stronie internetowej


0

Product illustration services są tak samo ważne, jak samo tworzenie stron internetowych. Z odpowiednią uwagą należy podejść do grafik, czy też obrazów, jakie zostaną umieszczone w danym miejscu. To od nich w dużej mierze zależy powodzenie strony internetowej.

Właściwe wymiary obrazów

Projektant odpowiedzialny za stronę www doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że należy wstawiać obrazy, które mają właściwie wymiary. W tej kwestii należy znaleźć taki złoty środek, bo łatwo powiedzieć – obrazek nie może być za mały, ale z drugiej strony, nie może być zbyt duży. To jaka powinna być ta grafika? Nie ma się co oszukiwać, ale często ostateczna decyzja jest wynikiem wielu prób, aby w końcu móc znaleźć taki obrazek, który będzie spełniać pożądane wymagania.

Waga grafik 

3d illustration prezentować się będą niezwykle efektownie. Z drugiej jednak strony należy sprawdzić, czy “waga” danych obrazów nie jest zbyt duża. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ może wpłynąć to na spowolnienie całej witryny. Czasem jest to nawet kwestia jednej grafiki, która będzie szkodzić danej stronie. Lepiej wybrać coś mniej efektywnego, ale lekkiego, aby klienci nie musieli denerwować się wiecznie zawieszającą się stroną.

Dobra wizualizacja

Wszelkiego rodzaju obrazy, jakie są wstawiane na stronie, muszą zostać pozbawione defektów. Ich wysoka jakość nie powinna zostać poddana wątpliwości. Ktoś powie, że wysoka jakość połączona jest z dużą “wagą”, o czym było wspomniane w akapicie powyżej. Tak wcale nie jest. Programiści nie powinni mieć żadnego problemu z tym, aby dostarczyć takie obrazki, które będą także do udźwignięcia przez daną stronę.

Dobry kontekst

Umieszczanie obrazów ot tak sobie, bo akurat komuś coś się spodobało, mija się kompletnie z celem. Zawsze należy uważać na kontekst, gdzie dana grafika została wklejona. Nie tylko, jeśli chodzi o główną stronę, ale kolejne podstrony. Tak, aby wszystko tworzyło jednolitą całość. Źle dobrane zdjęcia, na zasadzie “widzi-misie” są także wpłynąć na rosnącą frustrację potencjalnych klientów.

Nie tylko na komputer

Zdjęcia prezentowane na stronie, muszą być widoczne dobrze nie tylko na komputerach. Należy również upewnić się, że są one dobrze widoczne także na urządzeniach mobilnych. Chyba zdecydowana większość osób odwiedza różne sklepy internetowe na laptopach, tabletach, czy po prostu na smartfonach. W każdym z tych urządzeń poszczególne zdjęcia i grafiki zawsze muszą prezentować się w odpowiedni sposób. 

 


Like it? Share with your friends!

0