Okna PCV i odpowiednie warunki do wymiany


0

Okna PCV należy wymieniać raz na kilkanaście, kilkadziesiąt lat, ponieważ ich parametry techniczne, w tym najważniejsze parametr utrzymania ciepła w domu z roku na rok się zmniejsza. Wymiana okien musi następować jednak w odpowiednich warunkach.

Okna PCV i pora sucha

Wymiana stolarki okiennej w domach musi nastąpić w porze suchej, czyli najlepiej w pełni wiosny lub latem, kiedy to istnieje mniejsza możliwość opadów atmosferycznych lub silnych wiatrów. Oknca PCV należy najpóżniej wymieniać wczesną jesienią, aczkolwiek wtedy pora roku bywa już bardzo kapryśna. Najlepiej, żeby temperaturze na dworze przekraczała +16°C. Dodatkowo wymiana okien nie powinna następować podczas silnych wiatrów. Niskie temperatury mogą wpływać na szczelność i trwałość okna. Zamawiając okna około sześciu tygodni wcześniej weźmy to pod uwagę – warunki atmosferyczne.

Kolejność prac

Każde okna PCV mają swoje parametry. Jeżeli chcemy, aby zostały one utrzymane w odpowiedni sposób przez długi czas musimy zadbać o przeprowadzenie prac w wyznaczonej kolejności. W pierwszej kolejności nastąpi usuwanie starego okna, w tym należy pamiętać o usunięciu starej ościeżnicy. W kolejnym kroku należy przygotować okno do montażu, co może wymagać przykręcenia kotw do ościeżnić przed osadzeniem w otworze. Potem następuje ustabilizowanie oraz osadzenie ościeżnicy. W kolejnym kroku musi nastąpić uszczelnienie okna. Zanim jednak to nastąpi należy sprawdzić, czy okno się lekko zamyka. Podczas uszczelniania należy używać pianki poliuretanowej niskorozprężnej. 


Like it? Share with your friends!

0