Pergola tarasowa metalowa


0

Wypoczynek w cieniu pergoli to sposób na relaks – nowoczesna pergola tarasowa metalowa pozwoli nam wydobyć jak najwięcej z naszego tarasu i cieszyć się wspaniałą pogodą w okresie wiosny i lata. Jakie pergole oferują nam dzisiaj topowi producenci? Co warto wiedzieć o pergolach oraz w jaki sposób z nich korzystać?

Pergola tarasowa metalowa nad naszymi głowami

Czym jest pergola? Pergola to funkcjonalna konstrukcja, która ma za zadanie tworzenie cienia w obszarze tarasu i strefy wypoczynkowej. Pergola tarasowa metalowa pozwoli nam odpoczywać w komfortowym cieniu podczas największych upałów. To jednak nie jej jedyna zaleta – pergole tworzą nad naszymi głowami eleganckie zadaszenie, podnosząc znacząco estetykę na tarasie i sprawiają, że miejsce to staje się znacznie przyjemniejsze dla oczu. Pergola tarasowa metalowa pozwala na pełne wykorzystanie letnich dni i cieszenie się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu.

Jak zbudowana jest pergola tarasowa metalowa?

Klasyczna pergola tarasowa metalowa oparta jest na szkielecie metalowym – w tym celu wykorzystywane są elementy aluminiowe malowane proszkowo. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wilgocią, pojawianiem się ognisk rdzy. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – w zależności od modelu może być on wykonany z aluminiowych elementów ruchomych lub też z tkaniny technicznej. Dachy pergoli tarasowej są zabezpieczone zarówno przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak i przed działaniem wilgoci. W związku z tym taki dach ochroni nas nie tylko przed silnym słońcem, ale i niespodziewanym deszczem. Tkanina zabezpieczona jest przed płowieniem – oznacza to, że na wiele lat zachowa ona swój naturalny kolor.


Like it? Share with your friends!

0