Podstawy drogowe z recyklingu – nowoczesne rozwiązania coraz popularniejsze na polskich drogach


0

Urządzenia BRD to wszelkiego rodzaju elementy mające organizować ruch na danym obszarze: znaki drogowe, tablice informacyjne, słupki, pachołki, sygnalizacja, progi zwalniające. Nieprawidłowo zamontowane oznaczenia pionowe mogą stać się nie pomocą, a zagrożeniem dla kierowców. Przewrócony albo przekręcony znak staje się poważną przeszkodą, wprowadza dezorganizację i chaos. Aby zapobiec groźnej sytuacji, należy starannie zabezpieczyć każdy element montowany przy albo na drodze. Służą do tego podstawy drogowe z recyklingu.

Solidne i funkcjonalne podstawy drogowe z recyklingu

Podstawy drogowe z recyklingu stosunkowo niedawno pojawiły się na polskich drogach. Wcześniej zarządcy dróg i firmy przeprowadzające prace remontowe korzystały z prowizorycznych rozwiązań (na przykład worków z piaskiem), które na dłuższą metę nie zdawały egzaminu. Obecnie duży nacisk kładzie się na zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa. Z tego powodu do stabilizowania znaków coraz częściej używa się specjalnych baz.

Modele produkowane z odpadów produkcyjnych są przyjazne planecie, wytrzymałe i funkcjonalne. Polski producent oferuje podstawy w dwóch rozmiarach. Każdy wariant jest wyposażony w uniwersalne otwory montażowe pasujące do znaków o zróżnicowanej konstrukcji. Co więcej, nowoczesne podstawy mają modułową budowę. Oznacza to, że można w prosty sposób łączyć je w rozbudowane platformy przystosowane do tablic o pokaźnych rozmiarach i dużej wadze.

Rozwiązania dla większego bezpieczeństwa

Podstawy do znaków przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Popularne modele charakteryzują się doskonałą stabilnością i przyczepnością do podłoża. Znak umieszczony w ciężkiej, dobrze wyważonej bazie pozostaje na swoim miejscu nawet wtedy, kiedy wieje bardzo silny wiatr. Bazy wykonane z PCV są odporne na działanie czynników zewnętrznych (wody, mrozu, promieniowania UV, wysokiej temperatury). Nie pękają nawet wtedy, kiedy najedzie na nie pojazd. Można w prosty sposób je przetransportować. Praktyczne bazy znajdują zastosowanie nie tylko na drogach, ale również placach budowy czy miejscach, w których organizowane są koncerty czy inne eventy (doskonale nadają się do montażu ogrodzeń ażurowych).


Like it? Share with your friends!

0