Pokój dzienny – przestrzeń dla wielu aktywności


0

Pokoje dzienne i salony to miejsca, które służą na wiele sposobów. Funkcje takiej przestrzeni określają też sami domownicy, którzy aranżują to miejsce zgodnie z własnymi potrzebami. Jak zaaranżować pokój dzienny, by miejsce to sprzyjało relaksowi? Oto kilka wskazówek!

Meble do pokoju dziennego – co wybrać?

Nie trzeba wiele, by ciekawe zaaranżować pokój dzienny – meble są tu absolutną podstawą. Warto zastanowić się, czy interesuje nas konkretny styl? A może mamy pomysł na niebanalny komplet wypoczynkowy? Szukając mebli do salonu, z pewnością zauważymy praktycznie nieograniczony wybór kompletów. Projektanci proponują meble w stylistyce klasycznej, nowoczesnej, skandynawskiej, loftowej, prowansalskiej. Meble tworzone są najczęściej z płyt meblowych lakierowanych lub laminowanych, nierzadko oferowane są meble z dekorami imitującymi naturalne drewno. Atutem jest fakt, że kolekcje meblowe są niezwykle rozbudowane – dzięki temu możliwe jest wybranie elementów, które są pożądane. W kolekcjach meblowych znaleźć można przede wszystkim szafy, ale też komody, stoliki i stoły, regały, słupki, półki, witryny. Meble projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami, chętnie stosowane są przeszklenia, które nadają bryło optycznej lekkości.

Komplet wypoczynkowy dla domowników

Poza funkcjonalnymi meblami, w pokoju dziennym nie powinno zabraknąć również wygodnego kompletu wypoczynkowego. Wśród dostępnych opcji znaleźć można zarówno wygodne sofy klasyczne, jak i narożniki, które można dodatkowo uzupełnić pufami czy fotelami. Wiele z dostępnych narożników czy sof posiadają również funkcję spania. Oznacza to, że mebel taki może zmienić się wieczorem w wygodne łóżko do spania, np. dla gości. Sofy i fotele tapicerowane są tkaninami o wysokiej odporności na ścieranie i uszkodzenia. Dzięki temu zachowują doskonały wygląd na dłużej.


Like it? Share with your friends!

0