Powiększanie piersi – co warto wiedzieć na temat operacji piersi?


0

Powiększanie piersi implantami to popularna operacja z zakresu chirurgii plastycznej. Czy warto się na nią zdecydować? Sprawdź.

Powiększanie piersi implantami – co warto wiedzieć na temat operacji piersi?

Zabiegi pozwalające na poprawę wyglądu biustu stają się coraz bardziej powszechne i dostępne dla każdego. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się powiększanie piersi implantami. Wyjaśniamy, na czym polega ta popularna operacja plastyczna i jakich efektów można się po niej spodziewać.

Operacja powiększania piersi – dla kogo?

Powiększanie piersi, jak każda inna operacja plastyczna poprzedzony jest zawsze konsultacją z lekarzem. Specjalista przedstawia pacjentce przebieg zabiegu, możliwe efekty do osiągnięcia oraz ewentualne skutki uboczne. Konsultacja chirurgiczna to również czas, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Powiększanie piersi implantami to zabieg dla pacjentek, które są niezadowolone z wyglądu swojego biustu i chcą nadać mu większej objętości lub nowego kształtu.

Jak dobrać rozmiar i rodzaj implantów piersiowych?

Rodzaj i rozmiar implantów piersiowych powinny zostać wybrane w porozumieniu z doświadczonym chirurgiem. Lekarz dobiera nowy rozmiar biustu w ten sposób, żeby prezentował się naturalnie, nie obciążał kręgosłupa i nie zaburzał budowy anatomicznej. Musisz wiedzieć, że chirurg nie spełni wszystkich Twoich oczekiwań, jeśli uzna, że są one nierealne i mogą Ci zaszkodzić. Wybór implantów piersiowych zależy m.in. od anatomii pacjentki. Lekarz zaproponuje rozwiązanie, które jednocześnie będzie zgodne z wolą pacjentki i będzie dawało naturalne efekty.

Implanty piersiowe to specjalne wkładki wykonane z tworzyw neutralnych dla ludzkiego organizmu, które umieszcza się pod gruczołem lub mięśniem piersiowym. Implanty piersiowe mogą być wykonane z: soli fizjologicznej, żelu silikonowego. Oba rodzaje implantów stanowią bezpieczną metodę powiększania biustu – substancje te są obojętne dla organizmu i doskonale imitują naturalną tkankę piersi. Istotnym kryterium podziału implantów jest również ich kształt. Występują one w formie okrągłej lub anatomicznej.

Na czym polega powiększanie biustu?

Powiększanie piersi to poważna i stosunkowo skomplikowana procedura z zakresu chirurgii plastycznej, z której skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Powiększanie piersi implantami odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje cięcia pod piersiami, pachami lub wokół sutków, w zależności od budowy ciała, rodzaju implantów i stopnia powiększenia biustu. Następnie lekarz umieszcza implant piersiowy w przestrzeni powyżej lub poniżej mięśnia klatki piersiowej. Po umieszczeniu obu wkładek zamyka nacięcia szwami i zabezpiecza opatrunkiem.

Bezpośrednio po zabiegu powiększania piersi należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń chirurga. Najlepsze efekty zabiegowe gwarantuje spożycie około 2 litrów wody dziennie, prowadzenie aktywnego trybu życia i stosowanie zdrowej diety. Bardzo ważne jest również noszenie specjalnego biustonosza uciskowego 24 godziny na dobę – przez około miesiąca.

Efekty powiększania piersi implantami

Nowoczesne implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt zabiegu powiększania biustu wygląda wyjątkowo atrakcyjnie. Wygląd piersi zależy w dużej mierze od zastosowanych implantów oraz ich wielkości. Najbardziej naturalnie wyglądają implanty anatomiczne. Z kolei wkładki okrągłe dają efekt bardziej pełnego biustu i wyglądają atrakcyjnie zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Rezultaty powiększania piersi utrzymują się długotrwale. Efekty można ocenić już po około 3 miesiącach. Natomiast po roku widoczne są ostateczne wyniki operacji plastycznej biustu – przez ten czas piersi kształtują się.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat operacji plastycznych piersi, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/


Like it? Share with your friends!

0