Rozwód z orzekaniem o winie – co warto o nim wiedzieć?


0

Z roku na rok liczba rozwodów w Polsce rośnie. Według statystyk, od roku 2000 liczba rozwodów w naszym kraju wzrosła aż o ponad 44%. Osoba składająca pozew o rozwód musi zdecydować, czy wnosi o polubowne zakończenie formalnego związku, czy obarcza wyłączną winą za rozpad małżeństwa swojego partnera. Co warto wiedzieć o rozwodzie z orzeczeniem o winie? Sprawdź!

Kiedy zdecydować się na rozwód z orzeczeniem o winie?

O rozwód z orzekaniem o winie wnioskują osoby, które całą winę za rozpad pożycia przypisują współmałżonkowi. W polskim prawie próżno szukać jednoznacznej listy kryteriów pozwalających jednoznacznie stwierdzić, kiedy odpowiedzialność za zakończenie małżeństwa ponosi jedynie jedna osoba. Jednak możliwe jest wyodrębnienie szczególnie często pojawiających się argumentów przytaczanych przez osoby poszkodowane przez partnera. Zaliczyć możemy do nich nadużywanie alkoholu, uzależnienie od hazardu i innych czynników, przemoc fizyczną i psychiczną, zaniedbywanie rodziny i niezaspokajanie jej podstawowych potrzeb oraz zdradę.

Decydując się na rozwód z orzeczeniem o winie, należy mieć świadomość, że strona pokrzywdzona będzie musiała udowodnić swoje racje przed sądem, przedstawiając wiarygodny materiał dowodowy. Konieczne będzie podzielenie się z sądem i prawnikami intymnymi szczegółami ze swojego życia. Tego typu sprawy rozwodowe są bardziej złożone i nie sposób zamknąć ich w dwóch posiedzeniach.

Fachowa pomoc

Rozwód dla każdego z nas jest stresującym przeżyciem, z którym niełatwo samodzielnie sobie poradzić. Do dużego obciążenia psychicznego dochodzi mnóstwo procedur, które należy odpowiednio przejść. Aby zminimalizować stres związany z formalnościami, znaleźć najlepsze rozwiązania z kłopotliwych sytuacji i poznać wszystkie konsekwencje swoich działań, warto w tym niełatwym okresie współpracować z prawnikiem doświadczonym w wąskiej dziedzinie prawa rodzinnego. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie adwokat-katowice.info.pl.


Like it? Share with your friends!

0
https://datoura.org Oryginalne łazienki https://sanokinfo.pl/ubezpieczenie-psa-co-warto-wiedziec/