Strona internetowa dla początkującego przedsiębiorcy


0

Jeśli nie ma Cię w sieci, nie istniejesz. Każda osoba prowadząca swoją firmę doskonale wie, że to właśnie w ogromnej mierze od widoczności jego przedsiębiorstwa  w Internecie zależy sukces na rynku. Jednym z pierwszych kroków, jaki należy wykonać, zakładając swój własny biznes, jest właśnie stworzenie swojej wirtualnej wizytówki. O czym należy pamiętać, aby witryna dobrze spełniała swoje zadanie? Sprawdź!

Jaka powinna być idealna strona WWW?

Firmowa strona internetowa powinna być przede wszystkim przejrzysta. Zadbaj o spójną identyfikację wizualną współgrającą z charakterem Twojej działalności. Układ graficzny, zakładki, kolorystyka i użyta czcionka powinny być czytelne. Zawartość strony powinna być responsywna, czyli  musi sprawnie reagować na polecenia użytkownika (powiększanie, klikanie itp.).  Aby strona była widoczna w wynikach wyszukiwania, podczas projektowania witryny kieruj się zasadami SEO.

Na stronie nie może zabraknąć danych kontaktowych (najlepiej umieścić formularz umożliwiający bezpośrednie wysłanie wiadomości do administratora). Na blogu, popularnej platformie kontaktu z odbiorcą, umieszczaj tylko wartościowe treści.

Odpowiednie parametry

To, jak płynnie i szybko będzie działała strona, zależy przede wszystkim od wybranego hostingu (czyli usługi utrzymywania i przechowywania na serwerze wszystkich danych strony). Podpisując umowę z daną firmą hostingową, zwróć uwagę na czynniki takie jak częstotliwość wykonywania backupów (czyli kopii zapasowych), uptime, stan techniczny serwera, dostępne technologie, transfer, limit powierzchni dyskowej oraz szybkość łącza. Nie bagatelizuj również kwestii bezpieczeństwa! Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie zenbox.pl.


Like it? Share with your friends!

0