Wanna w roli głównej


0

Wanna jest najważniejszym elementem wystroju łazienki. Najczęściej stanowi jej centralny punkt i decyduje o charakterze łazienki. Jak wybrać wannę, która będzie funkcjonalna i elegancka?

Domowe spa

Wanna to miejsce, w którym często odpoczywamy i relaksujemy się, nabierając sił po ciężkim i długim dniu. Warto więc zadbać, by była wygodna, a kąpiel była prawdziwą przyjemnością.

Wybierając wanny najczęściej koncentrujemy się na klasycznych, prostokątnych wannach. Może jednak warto zwrócić uwagę na egzemplarze, które wprowadzą powiew świeżości do naszych łazienek?

Bardzo ciekawą propozycją są wanny asymetryczne owalne. Są to wanny duże, wygodne i przestronne. Kąpiel w nich jest prawdziwą przyjemnością, niestety wyglądają dobrze wyłącznie w dużych łazienkach.

Wanny owalne w stylu retro idealnie sprawdzą się w dużych pokojach kąpielowych. Modele na lwich łapach wyglądają bardzo gustownie i elegancko. Taka wanna nie potrzebuje obudowy, gdyż jest ozdobą łazienki sama w sobie. Warto jednak dopasować do niej baterie, które będą uzupełnieniem aranżacji. Chromowane bądź miedziane, wychodzące prosto z podłogi będą wyglądały niezwykle luksusowo i klasycznie.

Spa w nowoczesnym wydaniu

Dla osób, które marzą o łazience w nowoczesnym stylu również bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą być wanny asymetryczne.

Okrągła, jajowata czy o niesymetrycznym kształcie idealnie wpisze się również w nowoczesny klimat łazienki. Warto wiedzieć, że wanny nowoczesne najczęściej mają pełny kształt, tzn. nie są wsparte na nogach.

Wanny asymetryczne mogą być z akrylu, konglomeratu bądź kamienia. Najczęściej mają dodatkową obudowę, która nadaje im delikatny opływowy kształt oraz sprawia, że wydają się lekkie i delikatne.

Ciekawie wyglądają również wanny obudowane kafelkami. Należy jednak używać niewielkich rozmiarów, gdyż w przeciwnym razie kafelki nie ułożą się ładnie na obudowie. Najlepiej sprawdza się delikatna, błyszcząca mozaika, która sprawi, że wanna będzie wydawała się delikatna, lekka i elegancka.

Gdzie postawić wannę?

Wanny asymetryczne wyglądają bardzo ciekawie na środku pokoju kąpielowego. Będąc w centrum są najważniejszym elementem wyposażenia łazienki. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na takie usytuowanie wanny, gdyż łazienka do takiej aranżacji musi mieć co najmniej 15 m2.

Wanna postawiona wzdłuż jednej ściany pozwoli uzyskać dostęp do niej z trzech stron, a jednocześnie nie będzie zajmowała tyle miejsca, co wanna na środku pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.


Like it? Share with your friends!

0