Zestaw tarasowy – stół i krzesła ogrodowe rattanowe


0

Na przydomowym tarasie możemy zaaranżować idealne miejsce wypoczynkowe – wystarczą odpowiednie meble. Szukając oryginalnych inspiracji warto wybrać stół i krzesła ogrodowe rattanowe – rattan nie wychodzi z mody, a naturalne pnącza wyglądają wyjątkowo na tle zieleni. Co warto wiedzieć wybierając meble rattanowe? O czym musimy pamiętać decydując się na zakup tego typu mebli?

Stół i krzesła ogrodowe rattanowe w nowoczesnej odsłonie

Meble rattanowe są doskonale znane polskim konsumentom. Warto jednak mieć na uwadze, że dzisiaj meble takie oferowane są w odświeżonej, nowoczesnej formie. Chcąc stworzyć wyjątkową aranżację przestrzeni warto postawić na stół i krzesła ogrodowe rattanowe – taki komplet sprawdzi się zarówno na niewielkich balkonach, jak i na obszernych tarasach. Meble rattanowe w nowoczesnym wydaniu zaskoczą nas designem – są to innowacyjne projekty oparte na lekkich, aluminiowych stelażach. Meble takie bez trudu podniesiemy i przeniesiemy z miejsca na miejsce. Sam rattan nie jest podatny na wnikanie brudu, a kurz usuwać możemy z jego powierzchni przy pomocy szczotki (zawsze na sucho!). Stół i krzesła ogrodowe rattanowe wspaniale spiszą się w aranżacjach rustykalnych, jak i nowoczesnych czy minimalistycznych – szeroki wybór elementów meblowych pozwoli nam na zaprojektowanie wymarzonej przestrzeni wypoczynkowej.

Jak chronić stół i krzesła ogrodowe rattanowe?

Rattan jest tworzywem o wyjątkowej strukturze, który trzeba odpowiednio chronić w okresie jesieni i zimy. Co najważniejsze: nie możemy dopuścić do tego, aby rattan był przesuszony – w innym wypadku zacznie być on podatny na pękanie. Dobrym rozwiązaniem poza sezonem jest ustawienie mebli rattanowych w pomieszczeniach o dobrej wentylacji. Przed zimowaniem mebli warto je dokładnie oczyścić przy pomocy suchej szczotki.

 

 


Like it? Share with your friends!

0