Złote obrączki – jakie wybrać?


0

Jednym z najważniejszych etapów przedślubnych przygotowań jest kupno obrączek – symbolu miłości, który będzie towarzyszył małżonkom przez całe życie. Sklepy jubilerskie oferują ogrom różnorodnych modeli, spośród których szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się pierścienie z żółtego, klasycznego złota. Czym kierować się podczas zakupu obrączek? Czy złoto o bardzo wysokiej próbie będzie najlepszym wyborem? Sprawdź!

Odpowiednia próba

Wydawać by się mogło, że im wyższa jest próba metalu szlachetnego, tym jest on lepszej jakości. W praktyce okazuje się jednak, że złoto o najwyższej próbie 750 jest intensywnie żółte oraz stosunkowo miękkie, a zatem mało odporne.  Zatem jakie obrączki ślubne okażą się najbardziej trwałe? Specjaliści zaznaczają, że optymalnym materiałem do wyrobu pierścionków jest złoto o próbie 585. Złoto, dzięki domieszkom  srebra i miedzi, jest twarde, odporne na uszkodzenia i zarysowania. Co ważne, dodatki innych metali sprawiają, że barwa złota jest bardziej stonowana, a zatem pierścionek ładniej prezentuje się na dłoni. Dodając do złota pallad, producenci otrzymują biały, elegancki metal (białe złoto).

Wzornictwo

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem ponadczasowej klasyki, czy cenisz dekoracyjną, rzucającą się w oczy biżuterię, możesz mieć pewność że znajdziesz obrączki odpowiadające Twoim preferencjom. W salonach jubilerskich nie brakuje niebanalnych i efektownych modeli, które zdobi pojedynczy czerwony, zielony lub niebieski kamień szlachetny, pierścieni w całości wysadzanych diamentami (lub w tańszej wersji – cyrkoniami), wykonane z metali o zróżnicowanej barwie. Ciekawą propozycją są obrączki, które stanowią pewnego rodzaju puzzle – przyłożone do siebie tworzą spójną kompozycję.

 


Like it? Share with your friends!

0
https://www.gama-sklep.com.pl/a/28-szafa-do-przedpokoju https://marysoutherlanc.com/dobry-czaprak-dla-konia/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/218-salon-w-brazach-i-bezach-jakie-dodatki